Duševní hygiena pro studenty středních škol (DHS)

Rozvoj osobnosti, Stress and Life Management

Středoškoláci čelí nárokům ze všech stran – studium, osobní vztahy, rozhodování o budoucnosti. Tento workshop jim pomůže zvládat stresové situace a rozvíjet nástroje psychohygieny, které jim pomohou nejen ve škole, ale i v osobním životě. Studenti získají praktické tipy, jak si udržet psychickou pohodu, lépe organizovat čas a pracovat s emocemi.

Workshopy pro děti a studenty jsou vedeny interaktivní a zábavnou formou s neustálým zapojením dětí a studentů. Workshopy jsou rozděleny do dvou kategorií, aby obsah korespondoval s vývojovým stupněm účastníků a odpovídal jejich potřebám.

TENTO TRÉNINK VÁM POMŮŽE:

• Naučit se rozpoznat stresové situace a jejich vliv na tělo i mysl
  • Aplikovat techniky relaxace ke zvládání školních i osobních problémů
  • Zlepšit schopnost zvládat stres a organizovat si čas
  • Rozvinout odolnost vůči dlouhodobému stresu a tlakům
  • Budovat emoční inteligenci a zlepšit práci s vlastními emocemi

KDO BY SE MĚL TRÉNINKU ZÚČASTNIT?

• Studenti středních škol

PRIVÁTNÍ ŠKOLENÍ A TERMÍNY NA MÍRU

Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně specificky zaměřené školení, které je vhodné pořádat spíše pro uzavřenou skupinu účastníků konkrétního klienta, nabízíme možnost realizace privátního vzdělávání, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce. V případě kurzu na míru je níže uvedená osnova pouze inspirací.

Finální obsah vzdělávání, jeho délka i termíny budou přizpůsobeny konkrétním vstupním znalostem, potřebám a cílům účastníků či zadavatele.

Cenovou nabídku vám rádi připravíme na základě vašich požadavků a cílů zaslaných emailem nebo zadaných prostřednictvím poptávkového formuláře. Cena privátního školení vychází zejména z náročnosti požadované obsahové náplně školení, časového rozsahu, místa realizace a celkového počtu přihlášených osob.

• Co je stres, proč s ním potřebuji umět nakládat a jak se projevuje?
    1. Jak zjistím, že jsem ve stresu – projevy stresu na těle, mysli a chování
    2. Co způsobuje stres a jak na něj reagovat
    3. Jak stres ovlivňuje výkon ve škole a vztahy s vrstevníky (tady a teď, dlouhodobě)
  • Techniky zvládání stresu
    1. Relaxační techniky pro zvládání napětí a stresu
    2. Jak rozpoznat stres u sebe i ostatních a jak pomoci sobě i druhým
  • Budování odolnosti a řízení emocí
    1. Jak si efektivně organizovat čas a zvládat školní povinnosti
    2. Jak nakládat s emocemi i časem a lépe je ovládat, abych se chránil/la
    3. Co je emoční odolnost a jak ji rozvíjet
    4. Jak si udržet rovnováhu v náročných situacích

Lektor

Zuzana Zborayová

Zuzana Zborayová je lektorka, koučka a terapeutka. Vzdělávání dospělých se věnuje od roku 2014. Za svoji vzdělávací kariéru školila jak drobné podnikatele a mezinárodní korporace, tak i neziskové organizace. Jako lektorka a psychoterapeutka působila i na školách a univerzitách. Na lince krizové intervence a psychologické pomoci působila jako projektová manažerka i jako konzultantka. Hlavními tématy její práce jsou zvládání náročných situací, komunikace, práce s emocemi, psychohygiena, vztahy na pracovišti, práce s jednotlivcem i se skupinou a jiné měkké dovednosti. Svůj přístup zakládá na pozitivní a individuální psychologii, čemuž odpovídá i její přístup ke klientům.