Duševní hygiena pro pedagogy aneb psychická pohoda ve škole (DHP)

Rozvoj osobnosti, Stress and Life Management

Práce učitele je náročná nejen intelektuálně, ale i emočně. Tento workshop vám pomůže lépe pochopit vliv stresu a emočního vypětí na vaše duševní zdraví a nabídne nástroje pro jejich zvládání. Naučíte se techniky psychohygieny, které lze využít jak v osobním životě, tak při práci s žáky. Získáte praktické tipy, jak předcházet vyhoření a zůstat v psychické pohodě i během hektických školních dnů.

Workshop je veden interaktivně, se zapojením účastníků, zaměřením na konkrétní situace z vaší praxe a dostatečným prostorem pro individuální potřeby a otázky.

TENTO TRÉNINK VÁM POMŮŽE:

• Identifikovat stresové faktory v roli učitele a jejich dopad na vaše tělo i mysl
  • Aplikovat techniky psychohygieny ke zvládání stresu a emocí
  • Zlepšit schopnost předcházet vyhoření a zachovat si pracovní vitalitu
  • Rozvinout odolnost vůči stresovým situacím ve škole
  • Vytvořit a aplikovat rutiny pro pravidelnou relaxaci během pracovního dne

KDO BY SE MĚL TRÉNINKU ZÚČASTNIT?

• Učitelé všech stupňů ZŠ a SŠ
  • Učitelé speciálních škol a VOŠ
  • Speciální pedagogové
  • Vychovatelé a pedagogové volného času
  • Vedoucí pedagogičtí pracovníci

PRIVÁTNÍ ŠKOLENÍ A TERMÍNY NA MÍRU

Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně specificky zaměřené školení, které je vhodné pořádat spíše pro uzavřenou skupinu účastníků konkrétního klienta, nabízíme možnost realizace privátního vzdělávání, a to nejen formou uzavřeného firemního kurzu, ale také jako individuální konzultaci pro jednotlivce. V případě kurzu na míru je níže uvedená osnova pouze inspirací.

Finální obsah vzdělávání, jeho délka i termíny budou přizpůsobeny konkrétním vstupním znalostem, potřebám a cílům účastníků či zadavatele.

Cenovou nabídku vám rádi připravíme na základě vašich požadavků a cílů zaslaných emailem nebo zadaných prostřednictvím poptávkového formuláře. Cena privátního školení vychází zejména z náročnosti požadované obsahové náplně školení, časového rozsahu, místa realizace a celkového počtu přihlášených osob.

• Stres a jeho vliv na učitele
    1. Specifika role učitele
    2. Formy stresu v roli učitele a jeho projevy
    3. Specifika učitelského stresu
    4. Triáda tělo, mysl, chování v kontextu učitelské praxe
    5. Fáze a příznaky vyhoření (test)
  • Techniky psychohygieny – zvládání stresu, tlaku a prevence
    1. Relaxační techniky pro učitele: jak rychle uvolnit napětí
    2. Dlouhodobé techniky zvládání stresu v pedagogické praxi
    3. Práce s emocemi a budování emoční odolnosti
  • Nástroje pro každodenní praxi
    1. Jak si vytvořit rutiny pro psychohygienu v pracovní době
    2. Zavádění pravidelné relaxace do školního dne
    3. Jak rozpoznat varovné signály vyhoření a efektivně na ně reagovat

Lektor

Zuzana Zborayová

Zuzana Zborayová je lektorka, koučka a terapeutka. Vzdělávání dospělých se věnuje od roku 2014. Za svoji vzdělávací kariéru školila jak drobné podnikatele a mezinárodní korporace, tak i neziskové organizace. Jako lektorka a psychoterapeutka působila i na školách a univerzitách. Na lince krizové intervence a psychologické pomoci působila jako projektová manažerka i jako konzultantka. Hlavními tématy její práce jsou zvládání náročných situací, komunikace, práce s emocemi, psychohygiena, vztahy na pracovišti, práce s jednotlivcem i se skupinou a jiné měkké dovednosti. Svůj přístup zakládá na pozitivní a individuální psychologii, čemuž odpovídá i její přístup ke klientům.